Odborné články

 

 

Nemopas Inspekce nemovitostí

Vliv vzrostlých stromů na statiku domu 

17. 6. 2017 (Autor: Ing. arch. Petr Tichota, inspektor nemovitostí) 

Vzrostlé stromy by neměly být moc blízko budovy. Ovšem když už tam jsou, může někdy nastat problém i po jejich vykácení. Zvlášť tam, kde je jílovité nebo slínovité podloží...
Jaké neočekávané problémy se potom mohou stát, se dozvíte v mém článku, uveřejněném na našich centrálních stránkách Nemopasu.

 

 

Nemopas Inspekce nemovitostí

Nebezpečí vlastnictví domu bez stavební dokumentace

14. 9. 2016 (Autor: Ing. arch. Petr Tichota, inspektor nemovitostí)

Ve své praxi inspektora nemovitostí se velmi často setkávám s tím, že k prodávané nemovitosti neexistuje ověřená stavební dokumentace, která odpovídá jejímu skutečnému stavu. A není to jen doména starších staveb, ale překvapivě i často u hromadně stavěných rodinných domů u nových developerských výstaveb. Co všechno to může přinést za praktické problémy při užívání takovéto stavby se dozvíte v mém článku, uveřejněném na našich centrálních stránkách Nemopasu.

 

 

Expertní znalecká činost prověření nemovitostí

Netěsná cihlová stěna byla pro majitele nového bytu velkým překvapením

16. 6. 2016 (Autor: Ing. arch. Petr Tichota, inspektor nemovitostí)

Zde se zabývám jednou z "novinek" mezi nemocemi nemovitostí. Ukazuje se, že současné moderní způsoby zdění z cihelných bloků skrývají rizika, o kterých je nutné vědět a umět se jich vyvarovat. Více se dovíte v mém článku v seriálu Nemoci nemovitostí na portálu Novinky.cz.

 

 

PENB

Nemáte-li dost problémů, pořiďte si obytné podkroví

– část první

21. 4. 2016 (Autor: Ing. arch. Petr Tichota, inspektor nemovitostí)

– část druhá

28. 4. 2016 (Autor: Ing. Radim Mařík, hlavní inspektor nemovitostí)

– část třetí

5. 5. 2016 (Autor: Ing. Petr Zrník, inspektor nemovitostí)

O úskalích obytných podkroví, která dřívější tradiční výstavba neznala, pojednává minisérie článků uveřejněná v seriálu Nemoci nemovitostí na portálu Novinky.cz. Spolu s dalšími kolegy z Nemopasu Vás zde seznamujeme z problematikou střešních oken, vzduchotěsnosti podkroví a rizikem zatékání do konstrukcí stavby.

 

 

PENB

Je koupě staršího bytu v panelovém domě technicky riskantní?

25. 3. 2016 (Autor: Ing. arch. Petr Tichota, inspektor nemovitostí)

Koupě staršího bytu v panelovém domě může je většinou výhodná investice, a to kvůli příznivé ceně a lokalitě s již většinou vybudovanou dobrou dopravní obslužností a občanskou vybaveností. Přesto je však potřeba zde dát pozor na některé věci. Na jaké, to se dozvíte v mém článku v seriálu Nemoci nemovitostí na portálu Novinky.cz.

 

 

nemopas - pro život

Hitparáda rizikových venkovních okenních parapetů

3. 3. 2016 (Autor: Ing. arch. Petr Tichota, inspektor nemovitostí)

Často se při inspekcích nemovitostí setkávám s jedním typem závad, a to s vadně provedenými parapety, ať už u straších, anebo u nových nemovitostí. Nemají správné sklony, nejsou správně napojeny na ostění apod. Pokusel jsem se vytvořit "hitparádu" vadných řešení pro čtenáře článků našeho seriálu Nemoci nemovitostí na portálu Novinky.cz, a to v tomto článku.

 

 

nemopas - finanční plán

Další články z pera kolegů inspektorů nemovitostí a odborníků z Nemopasu 

...můžete nalézt na centrálních stránkách Nemopasu.